Oglas za posao u Njemačkoj: Potrebni radnici za zdravstvenu njegu

25 mar
Rok prijave 20.04.2018

Triple Win projekt provodi u ime njemačke vlade Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) i Agencija za zapošljavanje SR Njemačke u partnerstvu sa Agencijom za rad i zapošljavanje Bosne i Hercegovine i entitetskim agencijama objavljuje javni poziv za prijavu za zapošljavanje radnika za zdravstvenu njegu u SR Njemačkoj.

Opis posla: rad na mjestu asistenta za zdravstvenu njegu do priznavanja diplome u SR Njemačkoj, a poslije priznavanja diplome, rad na poslovima kvalifikovanog zdravstvenog radnika.

Uslovi:

  • Svi zainteresirani kandidati, državljani Bosne i Hercegovine, koji ispunjavaju uslove navedene u ovom javnom pozivu, ali prednost kod odabira će imati nezaposlene osobe registrirane na evidencijama zavoda i službi zapošljavanja u Bosni i Hercegovini.

Оbrazovanje:

  • Stepen obrazovanja: minimum srednja medicinska škola (IV stepen);
  • Obrazovni profil: medicinska sestra – tehničar opšteg ili pedijatrijskog smjera.

Posebna znanja i vještine:

  • Položen stručni ispit za rad u struci;
  • Poznavanje njemačkog jezika na elementarnom nivou – minimum A2 nivo, prema
  • Evropskom referentnom okviru za jezike.

Radno iskustvo:

  • prednost je radno iskustvo u posljednje 4 godine (opšta njega, stažiranje, volonterski angažman, privatna njega u kući);
  • prekvalifikacije će se uzimati u razmatranje ukoliko podrazumijevaju:
  1. a) vanredno obrazovanje u trajanju od 2 godine u javnim školama (diplome privatnih škola se neće uzimati u razmatranje) uz prethodno završeno srodno medicinsko obrazovanje (npr. prekvalifikacija diplome fizioterapeuta na zvanje medicinska sestra/tehničar) ili
  2. b) vanredno obrazovanje u trajanju od 2 godine u javnim školama (diplome privatnih škola se neće uzimati u razmatranje) uz 2 godine radnog iskustva kao njegovatelj (uključujući pripravnički staž)

Vrsta radnog odnosa:

  • Na određeno vrijeme na poziciji asistenta za zdravstvenu njegu, do nostrifikacije diplome za zdravstvenog radnika;
  • Nakon nostrifikacije diplome, radni odnos se može zasnovati i na neodređeno vrijeme na poziciji zdravstvenog radnika, a zaposleni ima mogućnost da nakon određenog perioda prema Zakonu o boravku stranaca u SR Njemačkoj podnese zahtjev za dobijanje stalne boravišne dozvole.

Zarada:

  • Početna plata iznosi 1.900 eura (bruto) / do priznavanja diplome za zdravstvenog radnika.

Smještaj i ishrana:

  • Poslodavac obezbjeđuje smještaj, a zaposleni u cjelosti ili dijelom participira u troškovima.

Troškovi prijevoza:

  • Troškove prijevoza radi zapošljavanja na relaciji Bosna i Hercegovina – SR Njemačka snosi poslodavac.

Više o uslovima i načinu prijave možete pronaći ovdje.

(Visited 198 times, 1 visits today)
Podijelite članak:
Tweet about this on Twitter
Google+

Comments

Autor Emir Kustura