JOB LAB – Besplatne radionice za nezaposlene u Tuzli

12 dec

Danas,  12. decembra 2017. godine sa početkom u 12 sati, u Tuzli počinju edukacije za nezaposlene o IT vještinama, koje se realizuju u saradnji sa partnerima projekta: IT Academy, AmCham i Hoću.Ba, i trajat će do sutra.

Lokalni partner JOB Lab projekta, kojeg realizuje Fondacija Telemach, u Tuzli je Elektrotehnička škola u okviru čijih će se prostorija i odvijati predavanja.

Glavni cilj ovih radionica je da se nezaposlenima u BiH pruži potrebno znanje i vještine za povećanje konkurentnosti na tržištu rada, kao i smjernice za brži pronalazak posla, a kompanija Telemach je pripremila i nagradu za najboljeg polaznika radionice.

Do sada smo uspješno u koordinaciji sa kolegama iz poslovnih jedinica organizovali edukacije u Novom Travniku, Mostaru, Zenici i Jajcu. Sve polaznike isključivo biraju po osnovu zadatih kriterija nadležni sektori Zavoda za zapošljavanje”, rekli su organizatori.

Projekat „JOB Lab“, realizuje omladinska informativna platforma Hoću.ba.

 

(Visited 114 times, 1 visits today)
Podijelite članak:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Comments